Szkoła do hymnu 2020 – my też śpiewamy!!!

Opublikowano 10 listopada 2020, 11:19

Już po raz trzeci  odbyła się ogólnopolska akcja „Szkoła do hymnu”.

Po raz trzeci również wzięła w niej aktywny udział nasza szkoła.

Tym razem świętowaliśmy wyjątkowo, albowiem połączyliśmy się online i przy pomocy platformy do wideokonferencji odśpiewaliśmy wszystkie 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Wspierani całym sercem przez nauczyciela historii, wiedzieli jaką postawę przyjąć podczas śpiewania hymnu oraz jak pięknym strojem, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległościzwrócić uwagę na wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Powszechnie wiadomo, że śpiew jest najpiękniejszą możliwością wyrażenia swoich uczuć. Serce rosło, gdy można było patrzeć (i słyszeć) jak uczniowie głośnym śpiewem hymnu narodowego, dają upust swoim uczuciom. jest to szczególnie ważne zwłaszcza teraz, gdy nasz kraj zmaga się z nieznanym od dawna zagrożeniem: z zarazą, światową pandemią koronawirusa.

I tak jak 223 lata temu słowa Pieśni Legionów Polskich we Włoszech śpiewane przez legionistów, oficerów i prostych żołnierzy, wyrażały nadzieje narodu polskiego na odzyskanie niepodległości, tak dziś te same słowa śpiewane z zapałem przez naszych uczniów, wyrażały nadzieję na szybki powrót do normalności.

Niech żyje Polska Niepodległa!!!