Obcujemy ze sztuką

Opublikowano 10 października 2021, 04:43

29 września mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z wybitnym malarzem Panem Maksymilianem Starcem oraz obejrzeć wystawę jego dzieł – wernisaż „Emocje, wrażenia, nastroje” w Dworku Błotnickich w Dzikowca.

Wystawa została przygotowana przez Panią Dyrektor Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu Bogumiłę Kosiorowską, której składamy wielkie podziękowania za zaproszenie i gościnne przyjęcie nas oraz oprowadzanie po pięknym otoczeniu dworku.

Dziękujemy za „żywą lekcję” sztuki i kultury, jaką niewątpliwie przeżyli dziś nasi uczniowie. Dziękujemy również Panu Wójtowi Józefowi Tęcza za zapewnienie nam transportu.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać z Artystą, „zagrać” w zgadywanie tytułów obrazów, co im całkiem dobrze wychodziło. Po smacznym poczęstunku i ciepłej herbacie odbyliśmy spacer wokół dworku, podczas którego mogliśmy poznać pomniki przyrody obecne na terenie dworku i nacieszyć się jego piękną, naturalną okolicą. Zobaczcie sami, jakie niesamowite dzieła mieliśmy szansę podziwiać 🖼️

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz tam wrócimy! 😉